З початком повномасштабного вторгнення, ветеранські організації стали центрами тяжіння в своїх громадах: вони надають підтримку ветеранам і ветеранкам, які повертаються додому, просувають системні рішення з реабілітації та реінтеграції, опікуються питаннями вшанування пам’яті та підтримки родин. Згідно з оцінками держави, наразі в країні вже більше 1.3 мільйонів ветеранів – це люди, які потребуватимуть підтримки, якісних сервісів та гідного ставлення.
Після трьох років повномасштабних бойових дій, ветеранським організаціям важливо продовжувати бути у строю, зберігати темпи роботи та мотивацію, активно готуватись до нових викликів і збільшення кількості ветеранів і ветеранок, розвивати власний професіоналізм та спроможність.
Цей конкурс орієнтований на підтримку ветеранських організацій, які, разом зі своїми спільнотами та місцевими громадами, прокладають шлях до української перемоги.
Кінцевий термін подання проєктних пропозицій – 07 квітня 2025 року до 17:00 (за київським часом).
Мета конкурсу
Допомогти ветеранським організаціям розвинути експертизу і професіоналізм, посилити та зберегти свою організаційну та інституційну стійкість; покращити ефективність підтримки ветеранів та ветеранок; сприяти розбудові соціальної згуртованості, реінтеграції та самоорганізації.
Ветеранські організації (центри, хаби, фонди, асоціації, простори, спілки, об’єднання тощо) – організації, які здійснюють свою діяльність задля підтримки ветеранів і ветеранок, їх реабілітації та реінтеграції, надають послуги ветеранам та ветеранкам, опікуються їхніми родинами.
Учасники конкурсу
До участі у конкурсі запрошуються благодійні та громадські неприбуткові організації, які:
- можуть підтвердити щонайменше один рік досвіду роботи та/або участі в проектах у сфері підтримки військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, родин військовополонених, загиблих та зниклих без вісті;
- можуть підтвердити досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою та змістовною звітністю;
- мають досвід підтримки, співпраці чи взаємодії з органами місцевого самоуправління, та/або державними інституціями, та/або військово-цивільними адміністраціями (меморандуми, листи підтримки, приклади спільної діяльності).
Значною перевагою буде безпосереднє залучення ветеранів і ветеранок до реалізації проєкту; приділення уваги інклюзії та безбарєрності; мережування і взаємодія з партнерськими ветеранськими організаціями.
Тематичні пріоритети
Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати змістовну діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:
- Правові, соціальні, психологічні, інформаційні, реабілітаційні послуги для військовослужбовців, ветеранів, ветеранок та членів їх родин;
- Розробка та впровадження місцевих інструментів реінтеграції, збір і аналіз локальних ветеранських потреб, підготовка громад до повернення ветеранів та ветеранок;
- Турбота про «тих, хто чекає», про родини ветеранів, військовослужбовців, військовополонених, загиблих та зниклих безвісті;
- Формування професійних та ефективних ветеранських осередків (просторів, хабів, тощо), націлених на якісні сервіси та просування дієвих рішень для ветеранської спільноти;
- Налагодження комунікації, конструктивної взаємодії між ветеранською спільнотою та державою, органами місцевого самоврядування, іншими соціальними інститутами.
Вимоги до змісту проектних пропозицій та бюджетів
- Проєкт може включати діяльність з організаційного розвитку – стратегування, навчання, юридична підтримка, розробка процедур і стандартів роботи, підтримка команди, комунікаційні компоненти.
- Частина проєктної діяльності та бюджету проєкту може бути спрямована на інституційну підтримку організацій, в тому числі забезпечення їх сталого функціонування (заробітні плати та гонорари експертів, адміністративні та логістичні видатки, оренду, придбання необхідного обладнання, матеріалів, програмного забезпечення, оплату послуг зв’язку, тощо).
- Також заохочується спрямованість діяльності та відповідних витрат бюджету на здійснення проєктної діяльності організації відповідно до пріоритетів конкурсу для забезпечення триваліших та якісніших результатів – роботу з цільовими аудиторіями, органами влади, громадами.
- Подаватись можуть тільки неприбуткові громадські організації. Конкурс не передбачає надання підтримки комерційним підприємствам та організаціям, державним та комунальним установам, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним організаціям і приватним (фізичним) особам та фізичним особам-підприємцям.
- Підтримка у рамках конкурсу може бути надана лише організаціям, що здійснюють діяльність на територіях/у громадах, що знаходяться під контролем органів державної влади України (однак діяльність частково може стосуватися і допомоги особам, що опинились на тимчасово окупованих територіях).
- Бюджет проєкту має передбачати лише ті витрати, які можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності. Бюджет також має відповідати принципам доцільності, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну» і ефективності витрат.
- Неприйнятними є витрати бюджету проєкту, пов’язані з будівництвом або ремонтом інфраструктури; закупівлею транспортних засобів; наданням фінансової допомоги третім організаціям (регрантинг); підготовкою проєктної пропозиції для участі в конкурсі; створенням та реєстрацією організації; сплатою боргів; відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу; наданням прямої фіскальної підтримки державним органам влади.
Критерії відбору переможців конкурсу
- Відповідність тематичним пріоритетам конкурсу із врахуванням зазначених вимог і переваг;
- Досвід та спроможність команди впроваджувати успішні проєкти;
- Кількість осіб, які отримують допомогу внаслідок діяльності організації протягом проєкту;
- Реалістичність досягнення очікуваних результатів та відповідність заявленій меті;
- Відповідність бюджету планованій діяльності та очікуваним результатам.
Обсяги фінансування та терміни виконання проєктів
- Загальний бюджет конкурсу 12 800 000 грн.
- Мінімальний розмір гранту: 800 000 грн.
- Максимальний розмір гранту: 1 200 000 грн.
Оптимальний термін реалізації проєктів – 6 місяців.
Порядок подання проєктних пропозицій
Кінцевий термін подання проєктних пропозицій – 07 квітня 2025 року до 17:00 (за київським часом).
Оголошення результатів конкурсу – після 25 квітня 2025 року.
Подання проєктних пропозицій здійснюється шляхом заповнення аплікаційної форми.
Зверніть увагу!
- Організація, що подає проєктну пропозицію до МФВ, повинна надати посилання на публічно доступну у мережі Інтернет звітність за свою діяльність;
- Від однієї організація може бути подано не більше однієї заявки;
- Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному МФВ;
- Отримувачі грантів можуть бути запрошені до участі у зустрічах грантерів та інших заходах МФВ для налагодження мережування та посилення організаційної спроможності партнерів;
- Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують;
- Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації
- Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає; причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.
Контактні особи
Ольга Гальченко, менеджерка програми «Громадянська Стійкість»
- halchenko@irf.ua
- +380984710605 (Signal, WhatsApp)
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: