Роль культури під час війни та шлях до справедливості: події Фонду на Форумі розвитку громадянського суспільства

5-го грудня в Києві пройшов цьогорічний Форум розвитку громадянського суспільства, одним з партнерів якого виступив Фонд. Цьогоріч серед подій Фонду були дискусії на теми євроінтеграції, досягнення справедливості, роль літератури під час війни та збереження суспільної стійкості. Тим хто, не встиг відвідати їх під час Форуму, пропонуємо подивитися записи декількох з них. 

Панельна дискусія “Шлях до справедливості“

Під час цієї дискусії експерти та експертки обговорили очікування суспільства щодо справедливості та подолання несправедливості внаслідок війни. Розмову модерувала країнська письменниця, адвокатка, правозахисниця Лариса Денисенко. Спікерами були Максим Буткевич, Ангеліна Корякіна, Максим Ієлігулашвілі, Олеся Островська-Люта, Ольга Духніч та Оксана Довгополова.

Боротьба із очевидною несправедливістю стала чинником для об’єднання українського суспільства. Проте, часто погоджуючись із тим, що є несправедливим, люди по різному бачать справедливість, пошук якої може поляризувати позиції та плани. Люди, натхненні своїм розумінням справедливості, можуть бути вкрай руйнівними в своїх діях. Як цього уникнути?  Чи може бути справедливість спільною об’єднуючою ціллю для українського суспільства? Які є ризики та перешкоди? Чи справді існує сильний запит на справедливість? Що ми розуміємо під справедливістю, як власний досвід індивідуальний та колективний впливає на розуміння справедливості? Всі ці складні питання були підняті під час дискусії.

Запис дискусії:https://youtu.be/cZa6-u79HyA?si=hKp04S_YN4Xg5uFI

Книга як фортеця: роль культури у захисті та стійкості

Нині в Україні спостерігається великий інтерес до своєї культури й зокрема літератури. Натомість в Європі та США нині спостерігається спад популярності читання й особливо друкованих книг. Популярність книги як основного джерела дозвілля знижується в умовах конкуренції з цифровими розвагами, соціальними мережами та відеоконтентом, які займають значну частину уваги читачів. В Україні навпаки — з року в рік українці читають більше. 

Під час дискусії “Книга як фортеця: роль культури у захисті та стійкості” експерти та експертки спробували зрозуміти, як ці процеси впливають на громадянське суспільство в Україні та які можливості й виклики виникають у зв’язку з цим. У дискусії взяли участь Олександра Коваль, Віталій Портніков, Катерина Калитко, Олексій Ернічак та Софія Челяк.

Запис дискусії: https://youtu.be/kB5fx_tIXtc?si=HNZoyNDoQ0Z1vHvL

Відкрита розмова з Андрієм Курковим

Андрій Курков — відомий український письменник, журналіст і кіносценарист. Президент Українського ПЕН (2018 – 2022), який є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков також є ввтором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. За сценаріями цього письменника створено вісім кінофільмів, а у 2014 році його було нагороджено Орденом Почесного легіону Франції. 

Видання його найпопулярнішого роману «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників. Книги Куркова перекладені 36 мовами. Найбільше книжок перекладено німецькою (для Австрії, Німеччини, Швейцарії). Також велику кількість його творів перекладено французькою, англійською.

Розмову модерувала заступниця виконавчого директора нашого Фонду Інна Підлуська, говорили про роль культури у розвитку громадянської ідентичності та збереження людей в Україні, важливість культурної дипломатії та феномен стійкості України.

Запис дискусії: https://youtu.be/unnzS1UR-zo?si=ZgOHVvt_J0-S5Ev6 

Бажаємо приємного перегляду!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: