Лохвицька, Ромоданівська, Сенчанська та Сергіївська громади Полтавщини підписали меморандум про співпрацю з Полтавською обласною радою та ГО «Форум розвитку громадянського суспільства». Зробили це в рамках проекту «Цифрова трансформація механізмів участі і залучення жителів громад області». Що включає в себе проект — про це розповідаємо у сюжеті.
Лохвицька, Ромоданівська, Сенчанська та Сергіївська. Ці громади першими в області доєдналися до інноваційного проекту «Цифрова трансформація механізмів участі і залучення жителів громад». 13 грудня вони підписали Меморандум про співпрацю та партнерство між Полтавською обласною радою та ГО «Форум розвитку громадянського суспільства».
Олександр Лемешко, перший заступник голови Полтавської облради: Ми розвиваємо громади, розвиваємо процеси цифровізації, демократизації, замученості жителів громади в життя всієї громади, формування бюджету, формування стратегій, тому дуже важливий проект. Продовжуємо роботу, продовжуємо формувати майбутнє не лише області, а й України.
Людмила Гончаренко, експертка ГО «Форум розвитку громадянського суспільства»: Основне завдання проекту — здійснити цифрову трансформацію інструментів громадської участі. На основі даних і з врахуванням суспільного запиту громади.
Проект реалізується ГО «Форум розвитку громадянського суспільства» в партнерстві з Полтавською обласною радою та 4 переліченими громадами за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Він дозволить місцевим мешканцям за допомогою інструментів громадської участі впливати на рішення органів влади.
Олексій Коваленко, керівник ГО «Форум розвитку громадянського суспільства»: У Полтаві ми підписали шестисторонній меморандум. Це про те, як конкретні жителі 4-х громад Полтавщини зможуть впливати на рішення органів влади, впроваджуючи свої ініціативи, проекти і даючи свої пропозиції до розвитку й відновлення своїх міст і селищ. Це дуже важливо, бо в кожній громаді має бути статут.
Наталія Сліпухова, голова Сенчанської сільської ради: Участь у цих проектах для нас, як подарунок долі, ми будемо долучатися до всіх заходів, ми вже визначили спеціалістів, які будуть займатися цими справами, щоб наша громада розвивалася, чула своїх громадян, своїх виборців, своїх жителів.
Рівень цифровізації в громадах досліджуватимуть на 2-х платформах: Smart Region та EDEM. Загалом в рамках співпраці проведуть публічні консультації, оцінку потреб кожної з громад та організують сертифікаційний тренінг, де навчатимуть користуванню цифровими інструментами.
Джерело: Телеканал ІРТ