Публічне управління в умовах війни: виклики та відновлення

22 квітня 2025 року відбулося відкрите засідання Платформи «Тимчасово окупованих та деокупованих громад», організоване Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад». Захід пройшов у межах проєкту «Формування концептуальних і правових засад інституційного відновлення Донбасу», який реалізується ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У центрі уваги – виклики публічного управління в умовах війни. Темою зустрічі стало обговорення викликів та можливостей для відновлення публічного управління у звільнених від окупації громадах, зокрема на прикладі Запорізької, Харківської та Херсонської областей.

У вступному слові директор програми «Демократія та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський і заступниця голови Всеукраїнської Асоціації ОТГ, голова Шульгинської СВА та голова Платформи «Тимчасово окупованих та деокупованих громад»-  Наталя Петренко наголосили на необхідності системного підходу до відновлення влади на місцях, що базується на принципах відкритості, підзвітності та залучення громадян.

Результати досліджень: реалії воєнного стану та перспективи реформ

Аналітик Центру політико-правових реформ Олександр Бовш представив результати дослідження, присвяченого особливостям здійснення публічного управління в умовах воєнного стану. Він підкреслив, що здійснення публічного управління в умовах воєнного стану на деокупованих та прифронтових територіях супроводжується серйозними викликами, зокрема розмежуванням повноважень між органами місцевого самоврядування і військовими адміністраціями, а також нестачею нормативної ясності щодо їхньої взаємодії.

У другій частині заходу Денис Дроздов, також аналітик Центру політико-правових реформ, разом з професоркою Інною Заблодською презентували бачення реконфігурації адміністративно-територіального устрою у післявоєнний період. Вони наголосили на необхідності гнучких підходів до оновлення моделі врядування, що враховує зміни демографії, нові функціональні потреби громад та стратегічні виклики безпеки.

Джерело: Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: