Громадська спілка «Ліга Сильних» запрошує на пресконференцію «Деінституціалізація та підтримане проживання: чи готове суспільство до змін», яка відбудеться в Українському кризовому медіа-центрі 1 листопада. Під час заходу учасники презентують результати дослідження, яке аналізує готовність українських громад до інтеграції людей з інвалідністю, які тривалий час мешкали в інтернатах, у суспільне життя.
Як впроваджується реформа деінституціалізації в Україні? Чи готові громади долучатися до інтеграції людей, які мешкали в інтернатах, у суспільне життя? Як українці ставляться до послуги підтриманого проживання?
«Очевидно, що система інституційного догляду не відповідає сучасним підходам, які базуються на рівних правах, безбар’єрності та недискримінації. Альтернативою цій системі є впровадження мережі соціальних послуг у громадах, серед яких – послуга підтриманого проживання. Вона дає змогу людям з інвалідністю чи інтелектуальними порушеннями долучатися до суспільного життя у громаді. Проте зараз ми бачимо багато викликів. Аби зрозуміти реальний стан впровадження цієї соціальної послуги в Україні, а також ставлення та готовність представників громад приймати людей з інвалідністю, ми провели дослідження. Його результатами автори та колеги поділяться під час заходу», – коментує керівник проєктного офісу громадської спілки «Ліга Сильних» Богдан Кохан.
Дізнатися відповіді на ці запитання можна буде на пресконференції «Деінституціалізація та підтримане проживання: чи готове суспільство до змін», яку організовує «Ліга Сильних».
Під час заходу учасники презентують та обговорять результати досліджень:
«Підтримане проживання та проживання з підтримкою в Україні з погляду проведення реформи деінституціалізації» та «Ставлення до людей з інвалідністю та підтриманого проживання».
Участь у пресконференції візьмуть:
- Дар’я Сидоренко, виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних»;
- Андрій Черноусов, провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень;
- Вікторія Стократюк, менеджерка програми «Громадянська стійкість» Міжнародного фонду «Відродження»;
- Кирило Невдоха, координатор соціально-освітніх проєктів, наставник і голова Офісу дітей та молоді «ДІйМО», до 16 років – вихованець інтернатних закладів.
Модерує захід Ольга Гвоздік, керівниця адвокаційного напрямку громадської спілки «Ліга Сильних».
***
Подія відбувається за підтримки громадської спілки «Ліга Сильних» та Міжнародного фонду «Відродження» у межах проєкту «Деінституалізація можлива (ДІМ)». Анонс представляє позицію авторів і не обовʼязково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».