«Людяність і взаємодопомога» – спільна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні.
Ініціатива надає фінансову підтримку в таких категоріях: допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам; самозарадність вразливих груп; повага до прав людини та доступне правосуддя; інформування та просвітництво; подолання соціально-економічних наслідків; психологічна допомога; інше.
На цій сторінці ми публікуємо переможців у категорії “Інформування та просвітництво”.
Подивитись переможців у інших категоріях можна тут.
Інформування та просвітництво
- ГО «Ініціатива демократичного розвитку». Проєкт «#сиди_дома»
Короткий опис: В рамках проекту активісти спільно з КМДА записали аудіоролик з порадами щодо протидії коронавірусу, який зараз транслюється у суипермаркетах Києва. Також активісти розробляють та поширюють онлайн та офлайн інші ініформаційні матеріали: інфографіки, статті тощо. - ГО «Повернись живим!». Проєкт «Протидія пандемії коронавірусу COVID-19 в секторі безпеки та оборони України»
Короткий опис: В рамках проекту експерти «Повернись живим» створюють інформаційні матеріали для військових збройних сил щодо убезпечення від зараження коронавірусом, рекомендації для Генерального Штабу ЗСУ, а також доставляють на передову тест-систем і захисних систем. - Редакція онлайн-видання «Кавун.Сіті». Проєкт «Кавуняч фейки: спростовуємо недостовірну інформацію про коронавірус на Херсонщині і не лише»
Короткий опис: Журналісти проекту шукають та спростовують у Херсонських ЗМІ фейки про коронавірус. Матеріали доступні онлайн для перегляду жителям інших регіонів. - ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Проєкт «Громадський штаб протидії поширенню коронавірусу в Херсоні «COVID-2019 INFO Херсон»
Короткий опис: Активісти організації проводять інформаційну роботу, а також розробляють спеціальний портал, де всі охочі херсонці зможуть знайти ініціативи, до яких можуть долучитися у своєму регіоні, а ті, що допомоги потребують – знайти благодійників. - Благодійна організація «Міжнародна фундація «Допоможи молодим». Проєкт «Впровадження європейських протоколів поводження з комунальними відходами та COVID-19 для посилення заходів протидії вірусній інфекції в України»
Короткий опис: На жаль, наразі в Україні відсутні протоколи проводження з відходами серед інфікованих коронавірусом людей. В рамках проекту експерти планують проаналізувати і перекласти закордонні протоколи щодо таких відходів, виготовити спрощені інфографіки і передати їх органам місцевого самоврядування. - ГО «Спільнота Львівської бізнес-школи». Проєкт «Клініка кризи: як медичним управлінцям захистити від пандемії своїх працівників»
Короткий опис: Завдяки підтримці Львівська бізнес-школа проведе 5 вебінарів для керівників медичних закладів. Там вони навчатимуться тому, як збільшити ефективність роботи свого закладу і найбільш якісно надавати допомогу в інфекційних відділеннях. - VoxUkraine. Проєкт «Коронавірусна антифейкова газета»
Короткий опис: Мета проєкту – донести науково-обгрунтовану інформацію та спростування поширених фейків та маніпуляцій про вірус, до самотніх пенсіонерів. Вони отримають спеціально розроблену і віддіруковану газету про covid-19 разом з продуктовими пакетами фонду «Життєлюб». - Українська асоціація освіти дорослих. Проєкт «Складний час – нові можливості».
Короткий опис: Експерти організації прагнуть допомогти жителям невеликих міст, що втратили роботу у зв’язку з пандемією. Метою проєкту є навчити їх захищати свої соціальні права, шукати роботу та займатися самоосвітою для професійної перекваліфікації. Буде розроблено програму, та апробовано її у трьох громадах для подальшого масштабування. - ГО «Інсайнс». Проєкт «Платформа «Науковий метод»
Короткий опис: Активісти організації планують створити платформу “НАУКОВИЙ МЕТОД” у партнерстві з науковцями та журналістами науково-популярних медіа, національних та регіональних медіа, блогерів, лідерів думок. Буде запущено національну кампанію з протидії фейкам щодо коронавірусу, а також створено відкриту базу науковців, до яких можна звернутися по коментар. - ГО Інформаційний Центр «Майдан Моніторинг». Проєкт «Орбіталь: наука, що об’єднує»
Короткий опис: Метою проєкту є перетворення чинного лекторію «Вільний університет Майдан Моніторинг» на науковий незалежний хаб науковців-експертів задля поширення наукової думки та знань, в т.ч. щодо коронавірусу. Що допоможе спростовувати недостовірну інформацію та поширювати перевірені факти. - Запорізька обласна молодіжна організація глухих «Наше щасливе життя». Проєкт: «[Не]смертельна тиша і COVID-19».
Короткий опис: Активісти організують 15 освітньо-практичних онлайн- відео-лекцій/тренінгів щодо життя глухих в період пандемії. Відео матимуть сурдопереклад і субтитрами. У відео будуть залучені профільні спеціатісти – правники, медики, поліцейські, психологи, волонтери, HR-спеціалісти. - Бюро соціальних та політичних розробок. Проєкт: «Збережемо активний «срібний вік» в м. Києві».
Короткий опис: В умовах карантину особи літнього віку зіштовхнулися з необхідністю значну частину свого побуту перенести онлайн – від оплати комунальних платежів до замовлення товарів. В рамках проєкту передбачається навчання для понад 700 літніх людей Києва навичкам цифрової комунікації. - Громадська організація «Куншт». Проєкт: «Спалах: інформація, яка допоможе пережити пандемію».
Короткий опис: Автори «Куншту» підготують та опублікують 19 просвітницьких мультимедійних матеріалів про COVID-19 на окремому спеціально розробленому розділі сайту. - ГО «Криголам» та його ключовий проект ШаТам медіа. Проєкт: “КОРОНОВАНІ”
Короткий опис: Одним з небезпечних наслідків коронавірусу стала стигматизація осіб, що інфікувалися або контактували з хворими. Тому проєкт “КОРОНОВАНІ” буде займатися протидією стигматизації таких громадян. Організація дослідить та розвінчають основні стереотипи, висвітлить у медіа найкращі практики підтримки громадян, що постраждали від COVID-19. - PH Capital. Проєкт: Дистанційний навчальний курс для працівників соціальних служб щодо підтримки вразливих груп населення в умовах епідемії COVID-19
Короткий опис: Організація заповнить прогалину у навчанні соціальних працівників, що стосується реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я та захисту самих працівників соціальних служб. - ГО Фундація “Суспільність”. Проєкт: “Мамамія – пандемія! або 12 місяців стійкості”
Короткий опис: Здоровою відповіддю на ситуацію невизначеності та тривалого стресу є розвиток життєстійкості – здатності витримувати випробування і процвітати всупереч негараздам чи COVID-19, над чим буде працювати організація. Діяльність за проектом включає 3 компоненти: розказати – залучити – поширити. Організація створить журнал “12 місяців стійкості” у вигляді серії коміксів, який буде наочним посібником для підтримки себе та колег та розмістить їх у провідних редакціях України. А в межах кампанії “Мамамія – пандемія” українські журналісти і їх історії стануть сюжетами цих коміксів про те, як вони справлялись з викликом під час пандемії. - ГО Фундація “Суспільність”. Проєкт: “Мамамія – пандемія! або 12 місяців стійкості”
Короткий опис: Здоровою відповіддю на ситуацію невизначеності та тривалого стресу є розвиток життєстійкості – здатності витримувати випробування і процвітати всупереч негараздам чи COVID-19, над чим буде працювати організація. Діяльність за проектом включає 3 компоненти: розказати – залучити – поширити. Організація створить журнал “12 місяців стійкості” у вигляді серії коміксів, який буде наочним посібником для підтримки себе та колег та розмістить їх у провідних редакціях України. А в межах кампанії “Мамамія – пандемія” українські журналісти і їх історії стануть сюжетами цих коміксів про те, як вони справлялись з викликом під час пандемії. - БФ “Харків з тобою”. Проєкт: Acoustic UA
Короткий опис: Організація займається ресоціалізацією людей з інвалідністю зору та порушеннями опорно-рухового апарату. В рамках проєкту БФ “Харків з тобою” організує онлайн навчання, щоб люди з інвалідністю могли отримати нові навички дистанційної комунікації з можливістю отримати практику на гарячій лінії “STOP COVID19” у Харківській області. - ГО “Батьки за Вакцинацію”. Проєкт “Професійні діалоги про вакцинацію”
Короткий опис: Враховуючи рівень недовіри до ефективності вакцинації в Україні, що спровокований антивакцинною пропагандою, проєкт спрямовано на розвиток критичного мислення щодо впровадження вакцинації проти COVID-19 в Україні. Інформаційно-просвітницьку діяльність буде спрямовано на медиків та батьків, що включатиме в себе розробку, публікацію і поширення освітніх матеріалів, підготовку і проведення воркшопу для волонтерів з метою подальшого поширення інформації по регіонах країни та подальші моніторинг і оцінка імплементації цієї кампанії. - ГО “Центр громадянського представництва “Життя”. Проєкт Мобілізація зусиль регіональних центрів громадського здоров’я з метою підтримки та підвищення обізнаності населення про безпечну поведінку під час епідемії COVID-19”.
Короткий опис: Мета проєкту полягає у підвищенні обізнаності населення про безпечну поведінку під час епідемії COVID-19, мобілізувавши зусилля Регіональних центрів громадського здоров’я у координації з Національним Центром громадського здоров’я МОЗ України, а також продовжити комунікаційну кампанію, яка проводилася протягом червня-вересня (“Карантин послаблено — небезпека COVID-19 залишається”). В рамках проєкту буде створено анімований відеоролик та інформативні матеріали, що будуть викладені у вільний доступ. - ГО “Українська медійна ініціатива”. Проєкт “Виклик прийнято!”
Короткий опис: Створення мультимедійного спецпроєкту, який розповідатиме про наслідки змін, спричинених пандемією COVID-19, та показуватиме позитивні приклади адаптації до цих змін. Планується створення 15 відео-портретів — розповіді людей, які у свій спосіб адаптувалися до нової реальності (через страх захворіти зменшували соціальні зв’язки та змінювали стиль життя; втратили роботу чи житло, втратили близьких; страждають через підвищену тривожність тощо). Кожен з героїв розповідатиме й про те, як вдається долати ці виклики. Спецпроєкт буде опубліковано на сайті онлайн-журналу Reporters, який входить до медіа-групи The Ukrainians Media. - VoxUkraine. Проєкт “Антифейкова коронавірусна газета 2.0”.
Короткий опис: Створення інформативних матеріалів, зокрема серії роликів для соцмереж, із спростуванням фейків та маніпулятивних новин про COVID-19, правила поведінки під час пандемії та вакцинацію, орієнтованих на літніх людей. Для аудиторії без доступу до інтернету будуть надруковані інфо-листівки та розміщені окремі інформативні колонки у популярних серед літніх людей газет “Сільські вісті” та “Порадниця”. Проект є продовження підтриманого у квітні Фондом проєкту “Антифейкова коронавірусна газета”. - ГО “Громадське радіо”. Проєкт “Мультимедіа як інструмент для стримування та подолання наслідків COVID-19 в Києві та на Донбасі”
Короткий опис: Створення спеціальної рубрики про COVID-19 (66 випусків тривалістю 20-30 хвилин) в рамках ранкового ток-шоу “Турборанок” на Громадському Радіо, а також запис цих ефірів у форматі подкасту для розміщення у вільному доступі на онлайн ресурсах Громадського Радіо. Рубрика орієнтована на літніх жінок Києва та Донбасу і міститиме актуальну інформацію про епідеміологічну ситуацію, медичні рекомендації та поради щодо поведінки в умовах пандемії, від експертів та працівників державних установ. - Науково-популярне медіа “Куншт”. Проєкт “Спалах: інформація, яка допоможе пережити пандемію”.
Короткий опис: Підготовка 19 мультимедійних матеріалів (тексти і тести) про COVID-19 та 5 випусків подкасту з інформацією, що підвищить рівень обізнаності щодо епідеміологічної ситуації в країні й спростовуватиме поширені фейки, а також із порадами щодо збереження психічної рівноваги та запобігання захворювання. Матеріали будуть розміщені в межах спеціальної рубрики на сайті організації. Проект є продовження підтриманого у червні Фондом проєкту.
Перейти на сторінку конкурсу “Людяність та взаємодопомога”
