Психологічна допомога в рамках “Людяність та взаємодопомога”

«Людяність і взаємодопомога» – спільна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні.

Ініціатива надає фінансову підтримку в таких категоріях: допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам; самозарадність вразливих груп; повага до прав людини та доступне правосуддя; інформування та просвітництво; подолання соціально-економічних наслідків; психологічна допомога; інше.

На цій сторінці ми публікуємо переможців у категорії “Психологічна допомога”.

Подивитись переможців у інших категоріях можна тут.

Психологічна допомога

  • Запорізька обласна громадська організація «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія». Проєкт «Надання психологічної допомоги в період карантину в Україні в режимі онлайн вразливим категоріям населення»
    Короткий опис: 8 професійних психологів в режимі онлайн-гарячої лінії надають психологічну допомогу вразливим категоріям населення Запорізької області, яке відчуває негативні наслідки пандемії.
  • ГО “Інститут медико-соціальних проблем вразливих категорій”. Проєкт «Кризова психологічна та Психосоціальна допомога постраждалим внаслідок кризових обставин, спричинених спалахом COVID-19». 
    Короткий опис: Експерти організації забезпечили роботу гарячої лінії з психологічної підтримки людей, що мають проблеми, спричинені пандемією. Додатково усі охочу можуть отримати кваліфіковану психологічну допомогу онлайн.
  • ГО «Ресурсний центр «Майбуття». Проєкт «Психологічна підтримка батьків/сімей з особливими потребами»
    Короткий опис: Психологи проекту проводять психологічні консультації для батьків, родичів та доглядальників людей з інвалідністю, а також знімають та публікують відео-інтерв’ю з ними, щоб більше розповісти про проблеми таких людей, які виникли у зв’язку з пандемією.
  • ГО «Центр підтримки осіб з психічними розладами «Дестигма». Проєкт «Психологічна мобільна бригада»
    Короткий опис: Волонтери організації надають як матеріальну, так і психологічну підтримку особам з психічними розладами та їх родинам в умовах тривалої ізоляції в карантині. Проект діє в Миколаївському районі Львівської області.
  • Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій «Психологічна кризова служба». Проєкт «Онлайн-майстерня навчання технікам дистанційної психологічної допомоги вразливим групам населення під час режиму надзвичайної ситуації через пандемію COVID-19 та після «Психологічний Covid-resilience»
    Короткий опис: Фахівці організації проведуть 3 онлайн-тренінга для 50 психологів, що надають допомогу постраждалим від коронавірусу або його наслідків. Як планують в Асоціації, не менше 10 тисяч чоловік з числа вразливих груп отримають допомогу від психологів, що будуть підготовлені на тренінгах.
  • ГО «Психологічна підтримка та реабілітація «Вільний вибір». Проєкт «Попередження розвитку Комплексного ПТСР та інших психологічних наслідків впливу COVID-19 у вразливих груп населення»
    Короткий опис: Експерти проекту надаватимуть індивідуальні психологічні консультації, які, з одного боку, допомагатимуть вразливим групам справитись з впливом пандемії на психологічний стан, а з іншого – попереджуватимуть емоційне вигорання серед психотерапевтів, що працюють з вразливими групами в умовах пандемії.
  • ГО “Інститут розвитку регіональної преси”. Проєкт «Антивигорання: оперативна психологічна підтримка журналістів у кризових умовах»
    Короткий опис: В рамках проєкту журналісти, які оперативно висвітлюють соціально важливі теми та/або не можуть працювати дистанційно, отримають психологічні консультації від професійних психологів.  Це допоможе вберегти людей, які щоденно спілкуються з соціально вразливими групами людей або спростовують інформацію про covid-19, від професійного вигораня.
  • Благодійний Фонд «Шпиталь Шептицького”. Проєкт «COVчег»
    Короткий опис: Психотерапевти організації надають психологічну допомогу лікарям Львова, які працюють на подолання пандемії. У співпраці зі Львівською міською радою, лікарям допомагають уникнути вигорання, справитися зі страхами, уникнути депресії.
  • Благодійний фонд паліативної допомоги «ЛаВіта». Проєкт «Психологічна підтримка родин з важкохворими дітьми, ментальне здоров’я яких погіршила пандемія»
    Короткий опис: З початком пандемії госпіталізація в паліативні відділення та хоспіси фактично припинилася, що збільшило навантаження на сім’ї паліативних хворих. У рамках прокту передбачені три види безпосередньої психологічної підтримки батьків важкохворих дітей: загальноосвітні вебінари, групова психотерапія та приватні консультації з психотерапевтами згідно індивідуальних запитів.
  • Одеська обласна організація медико-психолого-педагогічної допомоги «Здорове суспільство». Проєкт: «Психологічна підтримка молодшого медичного персоналу психіатричного закладу в період пандемії».
    Короткий опис: 548 медичних працівників Одеської психіатричної лікарні пройдуть навчання щодо взаємодії з пацієнтами та їх родичами, а також отримають групову та індивідуальну психологічну допомогу для запобігання емоційного вигорання на робочому місці. Додтакоов будуть закуплені засоби захисту.
  • ГО «Асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні Пташки». Проєкт: «Профілактика синдрому вигорання у медичного персоналу неонатальних відділень».
    Короткий опис: Професійні психологи проведуть по 2 тренінги з профілактики вигорання для медичних працівників 4 медичних закладів Києва, Чернівців та Харкова, що працюють з передчасно народженими дітьми. Також будуть перекладені та поширені матеріали з останніми дослідженнями по темі “COVID19 та передчасно народжені діти” від провідних міжнародних організацій.
  • Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО». Проєкт: «Групи взаємодопомоги: міцніше разом!»
    Короткий опис: Цільова аудиторія проєкту – жінки старше 60 років з родин загиблих учасників АТО або ветранів АТО. З їх числа буде відібрано 20 лідерок, які приймуть участь у 2 онлайн семінарах, а пізніше сформують принаймні 9 груп самодопомоги. Тематика зустрічей – взаємо-підтримка, допомога у захисті прав, вирішенні проблемних питань.

Перейти на сторінку конкурсу “Людяність та взаємодопомога”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: