У Києві діє волонтерський штаб пластунів для протидії COVID-19

Editor

Матеріал: EuProstir

З початку карантину Київські Пластуни створити мобільний штаб, щоб об’єднати та координувати різні волонтерські ініціативи для протидії поширенню COVID-19. 

На перших етапах, поки не запрацювали служби таксі в ОХМАТДИТ, пластуни долучилися до ініціативи “Довези медика”, допомагали на гарячій лінії МОЗ, а також виготовляли багаторазові маски.

Та наймасштабнішою активністю, що залучила близько сотні волонтерів з Києва, став проєкт “You will see” для допомоги медичним закладам та працівникам у різних куточках України у час пандемії коронавірусу COVID-19.

Пластуни не можуть стояти осторонь

“Ми знали, що пластуни не зможуть стояти осторонь, тому з початку карантину у нас з’явився умовний штаб протидії коронавірусу”, — розповідає Іван Брацюнь, керівник осередку Пласту в Києві та один з координаторів проєкту “You will see”.

Ідея з виготовлення захисних пластикових екранів для медиків виникла у приятелів Пласту — Юрія Вахеля та Вадима Сторожука. Саме вони допомогли запустити цю ініціативу. 

“Назва проєкту думалася недовго, з першого разу всі прийняли саме “You will see”, тобто “Ти побачиш”, — пояснює Іван Брацюнь. — Ми повністю включилися в роботу, почали з’являтися благочинці, наприклад, “Мультиплекс сінема”, який пожертвували близько 100 тисяч гривень, але загалом на картку проєкту просто приходили кошти від людей”.

У травні волонтерський проєкт отримав грант від програми «Людяність і взаємодопомога»: гуманітарна ініціатива проти пандемії» — спільної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» і Представництва Європейського Союзу в Україні — що підтримує найрізноманітніші громадські ініціативи для взаємодопомоги під час пандемії. За ці кошти здійснюється закупівля витратних матеріалів для виробництва захисних екранів, також покриваються послуги з порізки пластику лазером та транспортні послуги.

Нарізати пластик для захисних щитків допомагає київська фірма ПлейВуд.

Нова партія якісного пластику для виготовлення захисних екранів. Фото із Facebook-сторінки проєкту “You will see”

19 тисяч захисних екранів для медиків

За короткий час реалізації проєкту близько сотні волонтерів долучилися до виготовлення захисних екранів.

“Волонтерство — це феномен, який дає людям надію, віру у краще. Це приємно”, — каже Іван Брацюнь. 

“Як це відбувалося? На сторінках Пласту ми розміщували оголошення для охочих допомогти. Двічі на тиждень робили толоки та складали щитки”, — пояснює керівник осередку Пласту в Києві.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fyouwillsee.ua%2Fvideos%2F528849408050361%2F&show_text=0&width=260

Перша партія захисних екранів, а це близько 7 тисяч, вже передана лікарням, швидким, сімейним лікарям та усім, хто звертався. Друга партія набагато більша — 12 тисяч штук — буде передаватися протягом серпня.

Фото із Facebook-сторінки проєкту “You will see”

Кожна частина захисного екрана продезінфікована та складена в окремий пакет з наліпкою-інструкцією у вигляді QR коду. Кожен, хто отримує такий пакунок може проглянути відео, де пластуни показують, як складається цей екран.    

4 моделі захисного щитка

Захисний екран постійно модернізовувався. Волонтери протягом трьох місяців працювали над різними моделями та врешті-решт дійшли до найзручнішої.

Кожну модель передавали друзям-медикам для тестування. 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fyouwillsee.ua%2Fvideos%2F757543184782200%2F&show_text=0&width=268

Відеовідгук з рекомендаціями від медиків.

“Щитки постійно оптимізували, — розповідає керівник проєкту. — Наш останній варіант майже ідеальний. Цей щиток виготовлений повністю з підручних матеріалів, які можна придбати у канцелярії. Лише пластик потрібно закупити окремо”.

“Гадаю, що ці екрани захистили багато медиків, тому що подяк було багато. Особливо приємно було, коли ми приносили їх і людей дивувало, що це просто так їм віддають…”, — каже Іван Брацюнь.

Як можна допомогти проєкту

Фото із Facebook-сторінки проєкту “You will see”

Щоб стати волонтером проєкту, заповніть реєстраційну форму https://forms.gle/rQbRDDnWbWukFvSq9

Фінансово проєкт можна підтримати тут http://kyiv.plast.org.ua/new/zrobiti-pozhertvu

При переказі обов’язково потрібно зазначати “проект You will see”.


Відповідаючи на глобальні виклики пандемії COVID-19, 19 березня 2020 року Міжнародний фонд “Відродження” оголосив постійно діючий Конкурс “Людяність і взаємодопомога”. З початку Конкурсу Фонд вже підтримав понад 100 проєктів. З 17 квітня партнером конкурсу є Європейський Союз

Мета конкурсу — підтримка громадських ініціатив, які спрямовані на посилення солідарності, самозарадності та взаємодопомоги в українському суспільстві під час пандемії COVID-19. Детальніше

ДЖЕРЕЛО

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: