Україна прийняла делегацію культурних діячів з Угорщини та Бразилії

Цього місяця, в рамках підтриманої Фондом програми In Solidarity With Ukraine, Україну відвідали письменники та журналісти з обох країн.

З Угорщини до України приїхали письменник Денеш Крушовскі, професор медіаправа Ґабор Поляк, журналіст та редактор Мартон Янкович. З Бразилії прибули журналісти Сильвія Коломбо та Лукас Фіґейреду.

Впродовж тижня делегації відвідали визначні місця столиці — Майдан Незалежності, Софію Київську, Михайлівську площу та інші. Також завітали до офісу Truth Hounds — громадської організації, яка спеціалізується на документуванні та розслідуванні воєнних злочинів, а також Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим. Перший вечір завершився на концерті фолк-гурту “ДваТри”.

“Київ — чудове європейське місто. Нині українці краще розуміють, що таке Європа та європейські цінності, аніж ті, хто спостерігають за війною здалеку, часто з байдужістю”, — каже професор медіаправа Ґабор Поляк. Угорський поет і письменник Денеш Крушовскі додає: “Культурну різноманітність, інтелектуальний драйв в місті не пригнічують навіть авіаудари. Хоча це не так легко підтримувати видимість нормального життя за таких обставин”.

Наступними днями гості з Угорщини та Бразилії на власні очі побачили наслідки агресії Росії. Вони відвідали дитячу лікарню “Охматдит”, а також вирушили на Київщину, зупинившись у Бучі, Ірпені та Бородянці. Також вони побували у звільненому селі Ягідне на Чернігівщині, де у підвалі сільської школи окупанти утримували понад триста мешканців села у надважких умовах. “Я був вражений сильним прагненням до життя і свободи, що мають жителі цих місць. Окупанти практично зрівняли ці населені пункти із землею, але місцеві вже багато чого відбудували та наповнили це життям”, — зауважує угорський письменник Денеш Крушовскі.

В рамках візиту гості також взяли участь у двох публічних розмовах, що відбулися у просторі PEN Ukraine. Бразильські журналісти разом з письменницею Мариною Гримич міркували про спільні досвіди України та Південної Америки. Угорські автори із дослідницею Катериною Зарембо говорили про точки перетину українців та угорців.

В останній день свого перебування в Україні учасники програми відвідали книгарню Збірка, де зустрілися з воєнними кореспондентами. Стас Козлюк і Михайло Палінчак розповіли про особливості роботи українських журналістів на війні.

По завершенню програми учасники делегацій стають амбасадорами України, висвітлюючи війну та українську культуру у власних репортажах, проєктах та виступах. “Після цієї поїздки ми працюватимемо ще сильніше для того, щоб ніхто не міг закрити очі на жахіття, що коять росіяни. А також для того, щоб усі побачили надважку боротьбу українців за виживання української нації та української культури”, — ділиться планами Ґабор Поляк.

Джерело: стаття PEN Ukraine

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: